1 Haziran Genelgesi Nikah ve Düğünlerdeki Güncel Düzenlemeler


1 Haziran Genelgesi Nikah ve Düğünlerdeki Güncel Düzenlemeler

Düğünlcv artık yoluna Davetino olarak devam ediyor. Davetiye ve LCV Hizmeti

13.04.2021 tarihinde yapılan bir önceki açıklamada Türkiye genelinde düğün organizasyonu, nişan organizasyonu, kına organizasyonu, nikah organizasyonu gibi etkinliklerin hepsi Ramazan Bayramı sonrasına ertelenmişti. Vaka ve vefat sayılarımızdaki yaşanan yeni gelişmeler ile Haziran ayı boyunca uygulanacak kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabı açıklandı.

Nikahlar açıldı mı? Düğünler yapılabilecek mi? 

1 Haziran genelgesi itibari ile nikah ve nikah şeklindeki düğünler, masa ve sandalyeler arasında gerekli mesafenin bırakılması ile temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulması, yiyecek-içecek ikramının yapılmaması şartı ile nikah şeklinde gerçekleştirilebilecektir.

Düğünlerde yemek servisi olacak mı? Kapalı alanda düğün yapılabilecek mi?

15 Haziran 2021 Salı gününden sonraki nikah törenleri ve düğünlerde ise yiyecek-içecek ikramı yapılabilecek olup kapalı alanlarda kişi başına en az 6 m² alan bırakılması kaydıyla azami katılımcı sınırı uygulanmayacaktır. 

Düğünüm ertelendi mi?

15 Haziran 2021 günü öncesindeki düğünlerde yiyece-içecek ikramı yapılamayacak olduğundan ikramlı bir düğün gerçekleştirmek istiyorsanız düğününüzü bu tarihten sonraki bir tarihe ertelemenizi öneririz.

Düğünler saat kaça kadar yapılabilecek? Pazar günü düğün yapılabilecek mi?

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması kararına varılmıştır. Dolayısı ile yemek servisi veren tüm kafe restoranlarda olduğu gibi düğün organizasyonları da saat 21:00’da sonlanacak, Pazar günleri ise sokağa çıkma yasağı olduğu için düğün organizasyonu yapılamayacaktır.

🖤 Paylaş:

Düğünlcv artık yoluna Davetino olarak devam ediyor. Davetiye ve LCV Hizmeti