1 Temmuz Genelgesi Nikah ve Düğünlerdeki Güncel Düzenlemeler


1 Temmuz Genelgesi Nikah ve Düğünlerdeki Güncel Düzenlemeler

Düğünlcv artık yoluna Davetino olarak devam ediyor. Davetiye ve LCV Hizmeti

1 Haziran genelgesi itibari ile nikah ve nikah şeklindeki düğünler, masa ve sandalyeler arasında gerekli mesafenin bırakılması ile temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulması, yiyecek-içecek ikramının yapılmaması şartı ile nikah şeklinde gerçekleştirilebilecek, 15 Haziran itibari ile ise nikah törenleri ve düğünlerde yiyecek-içecek ikramı yapılabilecekti. 1 Temmuz tarihinde ise Temmuz ayı ve sonrasında uygulanacak kademeli normalleşme sürecinin yeni adımları açıklandı. Nikah ve düğün yapacak çiftlerimiz rahat bir nefes aldı. 

Nikahlar ve Düğünler yapılabilecek mi? 

1 Temmuz genelgesi itibari ile nikah ve düğün merasimleri yemek-içecek ikramı ile birlikte yapılabilecek, saat 24:00'a kadar müzik ve canlı müzik yayını icra edilebilecektir.

Nikah ve düğünlerde kişi sınırı var mı? Kapalı alanda düğün yapılabilecek mi?

Kapalı alanlarda kişi başına en az 6 m² alan bırakılması kaydıyla açık ve kapalı alanlardaki nikah ve düğün merasimlerinde azami katılımcı sınırı uygulanmayacaktır. 

Düğünler saat kaça kadar yapılabilecek? Pazar günü düğün yapılabilecek mi?

Pazar günleri geçerli olan sokağa çıkma yasağının kaldırılması ile birlikte nikah ve düğünler Pazar günleri de yapılabilecek olup, müzik yayını saat 24:00'te bitirilecektir. 

🖤 Paylaş:

Düğünlcv artık yoluna Davetino olarak devam ediyor. Davetiye ve LCV Hizmeti