Hizmet Sözleşmesi


Düğünlcv, 1 Ocak 2023 itibariyle satışa ve yeni kayıtlara kapanmıştır. Artık Davetino üzerinden hizmet vermekteyiz. Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlar için bizimle bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

Son güncelleme: 12 Eylül 2020

Hizmet Sözleşme 'miz Çınardere Mahallesi Altan Sokak No:2 Dolayoba, Pendik / İstanbul adresinde faaliyet gösteren Balat Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. (Düğün LCV olarak anılacaktır) ve/veya Düğün LCV Web Sitesi (www.dugunlcv.com) ile hizmet alışverişi yapan kişi (Müşteri, Siz, Alıcı, Kullanıcı olarak anılacaktır) arasında akdedilmiş ve elektronik ortamda kabul edildiği tarihten itibaren yürürlük kazanmış.

Düğün LCV 'den hizmet alarak bu sözleşmedeki koşulların tamamını kabul etmiş bulunacaksınız. Söz konusu şartları okumamanızdan veya okuduğunuz halde bunlara uygun davranmamanızdan kaynaklanabilecek her türlü maddi/manevi zarara ilişkin talebinizden Düğün LCV 'nin, bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, Düğün LCV 'nin yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir cezai ve hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. Düğün LCV, dilediği zaman bu sözleşmeyi tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

Düğün LCV Web Sitesi 'nde yer alan her türlü bilgi, istatistiki değer, güvenilirliği genel teamüller çerçevesinde kabul edilen kaynaklardan elde edilerek derlenmiş olup, doğrulukları ve yeterlilikleri hiç bir şekilde Düğün LCV tarafından garanti edilmemektedir. Düğün LCV Web Sitesi 'nde yer alan blog, yorum ve istatistiki değerlerin kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı Düğün LCV 'nin hiç bir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu mevcut değildir.

Düğün LCV 'den hizmet almadan önce bu sözleşmedeki uyarı ve beyanları okumuş olduğunuz farz ve tarafınızca kabul edilmekle bu hususta herhangi bir anlaşmazlık, iddia ve talep olduğu takdirde, iş bu web sayfasında yazılı bulunan bu ibarelerin tek ve gerçek münhasır delil olarak sunulacağı Düğün LCV tarafından beyan ve işbu Düğün LCV Web Sitesi 'ne giren kişi(ler), kuruluş(lar) tarafından kabul ve taahhüt edilir.

1. Siparişler ve Hizmet Teslimatı

Verdiğiniz sipariş sahtecilik kontrolünden geçtikten sonra ve ödemeniz başarıyla alındıktan sonra hizmetimizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Sipariş sırasında, aktif olarak kullandığınız e-posta adresi vermek sizin sorumluluğunuzdadır. Kural dışı bir davranış olduğunda veya size ulaşmamız gereken durumlarda, verdiğiniz e-mail adresi kullanılacaktır.

E-mail adresinizi sürekli olarak güncel tutmak ve kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdur, tarafınıza gönderilen bütün e-postalar size ulaştı olarak kabul edilir. Size gönderilmiş olan e-postaların ulaşmaması veya bunların sizin tarafınızdan okunmaması halinde meydana gelebilecek her türlü zarar ve ziyandan dolayı Düğün LCV 'nin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sipariş sırasında veya sitemize kayıt olurken doldurduğunuz formdaki bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gereklidir. Hatalı bilgi verilmesi sebebiyle iptal edilen siparişlerde Düğün LCV, ücret iadesi yapmama veya kısmen yapma hakkına sahiptir.

2. İçerik

Düğün LCV tarafından sağlanan bütün hizmetlerin koşulları Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre düzenlenmektedir. Düğün LCV tarafından sağlanan hizmetleri kullanarak bir yasal sorumluluk yükleyemezsiniz, size verilen hizmetleri kullanarak yapacağınız her eylemin bütün yasal sorumluluğu size aittir. Hizmetlerimizi kullanarak herhangi bir telif veya tescil hakkına aykırı davranmak yasaktır. Eğer Düğün LCV 'nin sunduğu hizmetler kullanılarak bu tip içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız, [email protected] adresine e-posta göndererek şikâyette bulunabilirsiniz; şikâyetinizle ilgili olarak sizden daha fazla bilgi/belge/döküman talep edebilir.

Düğün LCV, dilediği kişilere hizmet verebilme veya dilediği kişilere hizmet vermeme hakkına sahiptir; sözleşmeye aykırı, tahrik edici, bölücü, yasadışı veya uygun görülmeyen içerikleri uyararak veya uyarmayarak hizmeti/üyeliği silme/erişimini engelleme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda, Düğün LCV, ücret iadesi yapmama veya kısmen yapma hakkına sahiptir. Ek olarak yasalara aykırı içerikler, yetkili birimlere rapor edilecektir.

3. Ödeme

Ödemelerinizi Iyzico aracılığı ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri, ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla iyzico Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye aktarılmasına ve iyzico tarafından https://www.iyzico.com/gizlilik-politikasi/ adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.

Düğün LCV, ürünlerin fiyatlarını istediği zaman haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

4. Sözleşme Konusu Ürün/Hizmet Bilgileri

4.1. Malın /Ürün/Ürünlerin/ Hizmetin temel özelliklerini (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) Düğün LCV 'ye ait internet sitesinde yayınlanmaktadır. Satıcı tarafından kampanya düzenlenmiş ise ilgili ürünün temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.
4.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.
4.3. Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı aşağıda gösterilmiştir.

Ürün Açıklaması
Adet
Birim Fiyatı
Ara Toplam (KDV Dahil)
Toplam
Ödeme Şekli ve Planı
Fatura Adresi
Sipariş Tarihi
Teslim şekli: Ürün dijital bir hizmet olduğu için ödeme başarıyla tamamlandığında hizmet Müşteri 'ye tanımlanır ve kullanıma hazırdır.

5. Fatura Bilgileri

Ad/Soyad/Unvan
Adres
Telefon
Faks
Eposta/kullanıcı adı
Fatura teslim: Faturalarınız e-fatura olarak mail adresinize gönderilecektir.

6. Hizmet İptali ve Geri Ödeme

Düğün LCV, haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar. 

Düğün LCV ’den hizmet aldığınız taktirde, Düğün LCV veya çalışanları aleyhine ticari itibarı zedeleyici her türlü yorum, davranış, afiş, yazı, söz gibi fiillerden kaçınacağınızı taahhüt etmektesiniz. Aksine bir davranış halinde, maddi-manevi tazmin yükümlülüğü altında olduğunuzu ve bu durumda açılacak bütün davalarda İstanbul Mahkemelerinin ve İcra dairelerinin yetkili olduğunu kabul ediyorsunuz.

7. Cayma Hakkı

Müşteri, eğer hizmeti kullanmaya başlamadıysa, 3 gün içerisinde Müşteri Paneli altında bulunan Sipariş geçmişim sayfasına gidip, iade talebi oluşturarak, geri ödeme talep edebilir. İade koşulları sağlandığı taktirde 3 iş günü içerisinde geri ödemeniz gerçekleştirilecektir.

8. Hizmetin Kullanımı

Düğün LCV hizmet vermeye devam ettiği sürece ve Müşteri hizmet almak istemediğini beyan etmediği / hizmet iptali, davetiye silme işlemi yapmadığı sürece hizmet aktif kalacaktır. Düğün LCV 'nin verdiği dijital davetiye hizmetinde, Müşteri katılımcılarına e-posta ve/veya SMS ile hatırlatma gönderebilecektir. 

9. Satış Sonrası Destek Hizmeti

Düğün LCV olarak düğün etkinlik tarihinize kadar olan sürede mail veya iletişim formu ile satış sonrası destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

10. Yasal Zorunluluklar

Düğün LCV 'den hizmet alarak, Düğün LCV 'ye herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul ediyorsunuz. Böyle bir durumda, bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içinde karşılayacağınızı taahhüt ediyorsunuz.

11. Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları

Müşteri, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Müşteri ’den talep edebilir ve her koşulda Müşteri 'nin borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Müşteri, borcun gecikmeli ifasından dolayı Düğün LCV 'nin uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

12. Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda şikayet ve itirazlar, aşağıdaki kanunda belirtilen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılacaktır. Parasal sınıra ilişkin bilgiler aşağıdadır:
01/01/2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2017 yılı için tüketici hakem heyetlerine yapılacak başvurularda değeri:
a) 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetleri,
b) Büyükşehir statüsünde olan illerde 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirası ile 3.610 (üç bin altı yüz on) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,
c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 3.610 (üç bin altı yüz on) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,
ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirası ile 3.610 (üç bin altı yüz on) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri görevli kılınmışlardır.
İşbu Sözleşme ticari amaçlarla yapılmaktadır.

13. Yürürlük

Müşteri, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. Düğün LCV, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede Müşteri tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.

14. Yasal Bilgi Verme

Düğün LCV, gerekli durumlarda yasal merciilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır. Bu bilgiler, gerekli durumlarda, size ait özel bilgiler de olabilir.

14 (on dört) maddeden ibaret bu Sözleşme, tarafınızca elektronik ortamda alışveriş yapıldığı tarihte ve elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.